Hakkımızda

Fatma Hanım Konağı

Bartın eşrafından kasap Ahmet Ağa’nın kızı Fatma Yücel’e ait olan konak, Bartın Orta Camii (İbrahim Paşa Camii) ‘nin inşaatında çalışan Rum ustalar tarafından inşa edilmiştir. Fatma Hanım’ın oğlu ve gelini olan Yıldız ve Metin Yücel tarafından restore ettirileren bina , butik otel olarak Bartın şehrine yeniden kazandırılmıştır.

Her ikisi de emekli banka müdürü olan Yıldız ve Metin Yücel çifti uzun süren memuriyet hayatından sonra Bartın’ın yazlık beldesi olan İnkum’da pansiyon işletmeciliği yaparak turizm sektörüne girmişlerdir. 2008 yılında Mimar Selim Karakaş tarafından restorasyon planları çizilerek inşaatına başlanan konak, 2010 yılının Kasım ayında tamamlanmış ve 11 odası, 60 kişilik restaurantı ve Cafe'si ile hizmete girmiştir.

Bartın ‘ın ana caddelerinden olan Karakaş Caddesinde yer alan otelin en büyük avantajı şehrin merkezinde olmasıdır. Ayrıca 100 yıllık tarihi eser olan bina, çok yıldızlı otelleri aratmayacak ölçüde şık ve zarif detaylarla döşenmiştir. Konuklarına ev sıcaklığını ve samimiyetini yaşatmayı bir gelenek haline getirmeyi hedefleyen Fatma Hanım Konağı aile oteli olarak Bartın’da ki yeni adresiniz olacaktır.

Geçmişten Günümüze